Grupa IV

Warsztaty fizyczne

Witaliśmy w naszym przedszkolu prawdziwego fizyka z Wojskowej Akademii Technicznej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w eksperymentach. Dowiedzieliśmy się jaką drogę przebiega światło i jak się załamuje, czym jest siła magnetyczna i dlaczego niektóre przedmioty chcą lub nie chcą się przyciągać oraz wielu innych niesłychanych rzeczy. Na dodatek napompowaliśmy balonik bez dmuchania go i przelaliśmy wodę z jednego kubeczka do drugiego przy pomocy sznurka.

Read more...

Bal karnawałowy

Bale w karnawale to świetna zabawa. Pojawiły się u nas postacie z bajek, księżniczki, zwierzątka oraz zawodnicy sportowi. Jest co wspominać, bo każdy wyglądał wyjątkowo!

Read more...

Kapela góralska

Dnia 8 lutego odwiedziła nas kapela „Góralska Hora”. Górale śpiewali i grali a wszyscy tańczyli tak, że podskokom nie było końca. Teraz już każde z dzieci wie czym są kierpce.

Read more...

Dokarmiamy ptaki

W naszej sali przedszkolnej zza okna możemy obserwować karmnik. Postanowiliśmy zrobić niespodziankę wszystkim zmarzniętym, skrzydlatym przyjaciołom i wybraliśmy się z zapasem ziaren by przygotować dla nich ucztę. Po powrocie obserwowaliśmy i liczyliśmy ile ptaków nas odwiedziło.

Read more...

Warsztaty chemiczne

Nasze dzieci są ciekawe świata i zjawisk w nim zachodzących. Ostatnio wszyscy mieliśmy okazję spotkać się z Panią będącą chemiczką, która uchylając rąbka tajemnicy wyjaśniła nam w prosty sposób jak robi niesłychanie sztuczki. Teraz już nic nas nie zaskoczy!

Read more...

Spotkanie z treserem psów i Lirą

Dnia 5 stycznia odwiedziła nas Pani Anna Sękowska, prawdziwa treserka psów oraz jej kudłata podopieczna – briard Lira. Niezwykły duet zaprezentował przedszkolakom znakomity pokaz psich i treserskich umiejętności.

Read more...

Nowy pociąg

Nasz plac zabaw zyskał nowy sprzęt – lokomotywę z wagonami. Teraz każdy może być maszynistą a miejsc dla pasażerów na pewno nie zabraknie. Uwaga! Ooooodjazd!

Read more...