Grupa II

BARDZO WAŻNE!!!

Informacja dla Rodziców dzieci z grup

I, II, III, IV, V,VI – ul. Ożarowska 34

i z grup I , II  , III – ul. Mickiewicza 51

Rodzice zobowiązani są do złożenia

„Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego”

swojego dziecka w formie elektronicznej na stronie

www.rekrutacja.ozarow-mazowiecki.pl,

a następnie wydrukowanie jej i dostarczenie do przedszkola.

Termin złożenia deklaracji – od 1 marca do 8 marca br.

NIE ZŁOŻENIE DEKLARACJI W WYZNACZONYM TERMINIE

RÓWNOZNACZNE JEST Z REZYGNACJĄ Z MIEJSCA W PRZEDSZKOLU.

Read more...

Bzyk! Bzyk!

25 lutego – 1 marca 2019

TEMAT: Splish Splash / Bzyk! Bzyk!

Poniedziałek: FILM – dzieci oglądają film i tak jak Splish Splash przykładają rękę do ucha nasłuchując bzyczenia pszczół. Po obejrzeniu filmu naśladują pszczoły udając latanie i bzycząc jak pszczoły. Oglądają film powtórnie i próbują śpiewać piosenkę, szczególnie słowa Buzz! Buzz! Bee!

Wtorek: PIOSENKA – dzieci słuchając piosenki krążą po sali i bzyczą jak pszczoły. Gdy muzyka cichnie szybko biegną do najbliższego kwiatka ułożonego na podłodze.

Środa: ZADANIE – karta pracy na str. 22 – dzieci otaczają kółkiem wszystkie pszczoły na obrazku. Starają się bzyczeć „po angielsku” buzz buzz!

Czwartek: ZABAWA – dzieci siadają w kręgu, na środku są karty położone obrazkami do dołu. Dzieci udają pszczoły: trzepocą skrzydełkami i bzyczą, jedno dziecko na ochotnika podlatuje do obrazka i odwraca je, jeśli to jest karta z kwiatem, pokazuje ją wszystkim dzieciom, które w odpowiedzi radośnie bzyczą. 

Piątek: POWTÓRZENIE

Read more...

Splish Splash / Ptak

18 lutego – 22 lutego 2019

TEMAT: Splish Splash / Ptak

Poniedziałek: FILM – dzieci oglądają film a następnie trzepoczą rękoma jakby to były skrzydełka i śpiewają jak ptaki.

Wtorek: PIOSENKA – dzieci uczą się, że ptak po angielsku nazywa się BIRD. Następnie naśladują ptaki i śpiewają jak ptaki, gdy słyszą w piosence słowa Little bird, sing!

Środa: ZADANIE – karta pracy na str. 21 – dzieci prowadzą ołówkiem po trasie, którą przebywa ptak, by zaśpiewać dla Tick Tocka i Splish Splash.

Czwartek: ZABAWA – dzieci poruszają się po sali, gdzie na ścianach rozwieszone są karty ze słońcem, ptakiem, Splish Splash i Tick Tockiem. W różnych momentach piosenka cichnie, wtedy dzieci podbiegają do wybranej karty z Baby Beetle i śpiewają przy niej jak ptaki.

Piątek: POWTÓRZENIE

Read more...

„Bajkowe kraje”

1. Lubię z misiem słuchać bajek,

Razem zwiedzać

bajkowe kraje.

 

Ref.:

Bim bim bim bam bam bam bom

Kubuś i Krzyś też tam są.

 

2.Lubię z lalką słuchać bajek,

Razem zwiedzać

bajkowe kraje.

 

Ref.:

Bim bim bim bam bam bam bom

Kubuś i Krzyś też tam są.

 

3.Śpiące Królewny tam są…

Lubię z wami słuchać bajek.

Razem zwiedzać

bajkowe kraje.

 

Ref.:

Bim bim bim bam bam bam bom

Kubuś i Krzyś też tam są.

Read more...

Splish Splash / Słońce

11 lutego – 15 lutego 2019

TEMAT: Splish Splash / Słońce

Poniedziałek: FILM – dzieci oglądają film i w miarę ochoty tańczą do rytmu piosenki. Próbują odgadnąć, jak po angielsku nazywa się słońce i kolor żółty. Następnie starają się zapamiętać jak najwięcej żółtych przedmiotów występujących w filmie.

Wtorek: PIOSENKA – dzieci śpiewają piosenkę o słońcu i wskazują palcem do góry za każdym razem, gdy usłyszą w piosence słowo SUN, poza tym cały czas tańczą w miesjcu w rytm piosenki.

Środa: ZADANIE – karta pracy na str. 20 – dzieci kolorują słońce na karcie. Następnie wycinają i sklejają mobil do powieszenia.

Czwartek: ZABAWA – dzieci siedzą w kręgu, nauczyciel pokazuje różne karty wśród których jest karta z kolorem żółtym i ze słońcem. Dzieci mają za zadanie użyć słowa YELLOW lub SUN za każdym razem, gdy zobaczą żółtą kartę lub słońce.

Piątek: POWTÓRZENIE

Read more...

Splish Splash / Pływanie

4 lutego – 8 lutego 2019

TEMAT: Splish Splash / Pływanie

Poniedziałek: FILM – dzieci oglądają odcinek o pływaniu i nurkowaniu z rybami w wodzie. Następnie wykonują gesty: ruszają „ogonem” jak ryby; składają dłonie razem w kształt głowy ryby; wykonują „pluskające” ruchy rękami, kiedy słyszą słowa Splish Splash; wyginają ciało tak jak robią to ryby; powtarzają wyrazy związane z zabawą: wiggle wiggle.

Wtorek: PIOSENKA – grupa chodzi dookoła sali naśladując ruchy ryb, w takt muzyki.

Środa: ZADANIE – karta pracy na str. 19 – dzieci prowadzą kredką po kolorowych liniach, by pomóc Splish Splash znaleźć trzy obiekty (dwa przedmioty i rybę).

Czwartek: ZABAWA – dzieci bawią się w kręgu, losuje, które dziecko jest rybą i prześlizguje się między krzesłami ustawionymi przed dziećmi.

Piątek: POWTÓRZENIE

Read more...