Splish Splash / Słońce

11 lutego – 15 lutego 2019

TEMAT: Splish Splash / Słońce

Poniedziałek: FILM – dzieci oglądają film i w miarę ochoty tańczą do rytmu piosenki. Próbują odgadnąć, jak po angielsku nazywa się słońce i kolor żółty. Następnie starają się zapamiętać jak najwięcej żółtych przedmiotów występujących w filmie.

Wtorek: PIOSENKA – dzieci śpiewają piosenkę o słońcu i wskazują palcem do góry za każdym razem, gdy usłyszą w piosence słowo SUN, poza tym cały czas tańczą w miesjcu w rytm piosenki.

Środa: ZADANIE – karta pracy na str. 20 – dzieci kolorują słońce na karcie. Następnie wycinają i sklejają mobil do powieszenia.

Czwartek: ZABAWA – dzieci siedzą w kręgu, nauczyciel pokazuje różne karty wśród których jest karta z kolorem żółtym i ze słońcem. Dzieci mają za zadanie użyć słowa YELLOW lub SUN za każdym razem, gdy zobaczą żółtą kartę lub słońce.

Piątek: POWTÓRZENIE