Splish Splash / Pływanie

4 lutego – 8 lutego 2019

TEMAT: Splish Splash / Pływanie

Poniedziałek: FILM – dzieci oglądają odcinek o pływaniu i nurkowaniu z rybami w wodzie. Następnie wykonują gesty: ruszają „ogonem” jak ryby; składają dłonie razem w kształt głowy ryby; wykonują „pluskające” ruchy rękami, kiedy słyszą słowa Splish Splash; wyginają ciało tak jak robią to ryby; powtarzają wyrazy związane z zabawą: wiggle wiggle.

Wtorek: PIOSENKA – grupa chodzi dookoła sali naśladując ruchy ryb, w takt muzyki.

Środa: ZADANIE – karta pracy na str. 19 – dzieci prowadzą kredką po kolorowych liniach, by pomóc Splish Splash znaleźć trzy obiekty (dwa przedmioty i rybę).

Czwartek: ZABAWA – dzieci bawią się w kręgu, losuje, które dziecko jest rybą i prześlizguje się między krzesłami ustawionymi przed dziećmi.

Piątek: POWTÓRZENIE