Archive

1, 2, 3

28 stycznia – 1 lutego 2019

TEMAT: 1, 2, 3

Poniedziałek: FILM – dzieci oglądają film i kołyszą się w takt muzyki. Po obejrzeniu filmu starają się przypomnieć sobie, jakie przedmioty liczyły żuczki. Przy ponownym oglądaniu filmu wskazują i przeliczają przedmioty tak jak Baby Beetles.

Wtorek: PIOSENKA – dzieci słuchając piosenki wskazują po kolei przedmioty w przygotowanych zestawach po 3 a następnie cyfry na kartach.

Środa: ZADANIE – karta pracy na str. 18 – dzieci łączą kreską cyfry z odpowiednimi grupami przedmiotów.

Czwartek: ZABAWA – dzieci bawią się kartami z cyframi 1, 2, 3 oraz zestawami z przedmiotami codziennego użytku. Dzieci odnajdują liczbę odpowiadającą ilości przedmiotów w ich grupie.

Piątek: POWTÓRZENIE

Read more...

Spotkanie z Panem Jackiem Kurowskim dziennikarzem sportowym TVP

Przybliżenie pracy dziennikarza w Telewizji Polskiej.
Czytanie literatury dziecięcej „Świnka Peppa – Biwak nad rzeką”
Dzieci mogły obejrzeć prawdziwe koszulki piłkarzy z ich autografami, szaliki kibiców z różnych stron świata, bilety na mecze, mikrofon z logo TVP oraz wiele innych przedmiotów, związanych z pracą w Telewizji. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Kurowskiemu za wspólnie spędzony czas, zapoznanie dzieci z zawodem dziennikarza sportowego, czytanie książki oraz za moc wrażeń i radości, jaką mogą się dzielić tylko osoby, które z prawdziwą pasją i oddaniem wykonują swój zawód.

Read more...