Posts found under: Grupa 4

Warsztaty pszczelarskie

Dnia 8 maja odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty pszczelarskie, w trakcie których dzieci poznały tajniki życia i zwyczaje pszczół. Teraz każdy rozumie, co oznacza powiedzenie „pracowity jak pszczoła” oraz wie jak powstaje miód.

Read more...

„Pyza na polskich dróżkach”- teatrzyk

Opowieść pełną przygód Pyzy i leśnych zwierząt przedstawił nam teatrzyk Koliber. Dowiedzieliśmy się gdzie swoje źródło ma rzeka Wisła, jak nazywają się lecznicze zioła oraz kiedy jest najdłuższy dzień w roku. Jaś miał nawet okazję poćwiczyć rzucanie wianków do wody. Wspieraliśmy go wspólnie dopingując oklaskami.

Read more...

Mama Kuby czyta dzieciom

Nasi rodzice wiedzą, że czytanie rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Ostatnio gościliśmy mamę Kuby, która zapoznała dzieci z książką pt.: „Wielka zmiana w życiu biedronki Kropci”. Dziękujemy!

Read more...

Sadzimy cebulki kwiatów

Wiosna to wspaniała okazja do zabawy w ogrodnika. Wspólnie z dziećmi posadziliśmy cebulki mieczyków. Każdego dnia przedszkolaki pamiętają o podlewaniu i bacznie obserwują, jak mały kiełek zmienia się w niezwykły okaz przyrody.

Read more...

„Ciepło, zimno”- koncert muzyczny

Kwiecień – plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata… i w dodatku przy akompaniamencie instrumentu muzycznego, zwanego waltornią. Tak kwietniowe rytmy wyśpiewali i wygrali nam muzycy Pruszkowskiego Towarzystwa Muzycznego. Przedszkolaki zaś z chęcią wyklaskiwały rytmy i wzięły udział we wspólnej grze w kolory.

Read more...

Warsztaty z drukarką 3D

Dnia 5 kwietnia odbyły się warsztaty z drukarką 3D. Była to okazja do poznania najnowszej technologii. Dzieci, wspólnie pracowały w zespole i przy pomocy „pisaków” stworzyły pięknego, przestrzennego kwiatka w doniczce.

Read more...

Wycieczka do Teatru Sabat

Nasze przedszkolaki oglądały bardzo ciekawą i nowoczesną interpretację bajki pt.: „Śpiąca królewna”. Musical zachwycił wszystkich. Świadczyły o tym otwarte ze zdziwienia buzie i głośne brawa na koniec.

Read more...

Tata Kornelii czyta dzieciom

„Bajki z mchu i paproci” to książka pełna przygód. Tata Kornelii zaprosił nas do świata Żwirka i Muchomorka, gdzie bardzo dużo się dzieje i nie ma czasu na nudę. Dziękujemy!

Read more...

Mama Kamila czyta dzieciom

Mama Kamilka przeczytała nam książkę zatytułowaną „Pożar”  R.Wejnera. Teraz każde dziecko już na pewno wie, że z ogniem nie ma żartów. Dziękujemy!

Read more...